We zijn weer een gecertificeerd jeugdtrainer rijker! Namens Asser Boys feliciteren wij Marnix Voorraad met het behalen van zijn diploma Voetbalcoach 1 Junioren (UEFA C).
Hieronder een persoonlijke noot van Marnix:
Afgelopen jaar heb ik namens Asserboys als trainer van de JO17-1 deelgenomen aan de cursus Voetbalcoach 1 Junioren. Dit is een leerzame opleiding voor (beginnende) trainers, waarbij je leert wat per leeftijdscategorie belangrijk is voor de ontwikkeling van je spelersgroep.
De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten onder begeleiding van een trainer van de KNVB. Elke bijeenkomst bevat een theoretisch gedeelte, gericht op de verschillende leeftijdscategorieën, dat vervolgens in de praktijk wordt toegepast. Soms verzorg je zelf een training, de andere keer observeer je en krijg je tops en tips mee. Deze feedback draagt bij aan je ontwikkeling als trainer.
Ik heb persoonlijk veel aan deze cursus gehad. Ik heb geleerd dat er meer bij het trainersvak komt kijken dan alleen het geven van trainingen. Het heeft mij doen inzien hoe belangrijk het is om je te verdiepen in de behoeften van je spelersgroep en welke aspecten hen het beste kunnen prikkelen om zichzelf én het team verder te ontwikkelen door middel van uitdagende trainingen.
Ik wil Asser Boys hartelijk danken voor de kans om deze cursus te mogen volgen. Voor elke trainer die zich verder wil verdiepen in het trainersvak is dit echt een aanrader. Mocht je mij op de club tegenkomen en meer willen weten, dan vertel ik je er graag meer over.
Met sportieve groet,
Marnix Voorraad
